top of page

Witajmy w Cypris Chat! Proszę przeczytaj WSZYSTKO

Cypris Chat jest społecznością non-profit nauczania języka angielskiego w Świecie Wirtualnym, która ma siędzibę zlokalizowaną na wyspie Cypris Village III w Second Life. Cypris Chat nie jest szkołą, jednakże oferuje “zajęcia praktyczne” w formie zorganizowanych lekcji, dyskusji, czatów, wydarzeń i aktywności. Nasza polityka skierowana jest głównie na utrzymanie pokojowych stosunków w grupie oraz zachęcania członków do bycia aktywnym jak to tylko możliwe, w celu wzmocnienia komunikacji w rodzinie. Przyjdź i zobacz na własne oczy, jak ekscytująca może być ta nowa forma nauczania. Dołącz do Second Life poprzez stronę http://www.secondlife.com a następnie teleportuj się do Cypris Village.

Nasza Misja
Chcemy udostępniać edukacyjną, a jednoczesnie zabawną oraz interesującą przestrzeń nauczania i nauki języka angielskiego. Nasi członkowie mają szansę bycia częścią żywej społeczności otoczonej przez osoby które uczą się, nauczają lub po prostu chcą rozmawiać w języku angielskim z ludźmi z całego świata. Wierzymy, że nauka powinna być drogą życia, nie zaś batalią o zwycięstwo.

4 Zasady Cypris

Dziel Się
Kiedy dołączyśz do naszej rodziny, jako jej członek powinieneś znaleźć drogę aby dzielić się z innymi swoim doświadczeniem w Second Life. Opowiedz nam czego się nauczyłeś, gdzie byłeś, co widziałeś. Pokaż nam swoje bezpieczne obiekty, ubrania, awatary i gadżety. Dzielenie się promuje komunikację.

Szanuj Innych
Second Life bardzo różni się od prawdziwego życia (real life), ale dla wielu z nas jest rzeczywistością. Wszyscy pochodzimy z różnych kultur, otoczeń oraz mamy różne powody przebywania w SL. Możemy się wzajemnie nie rozumieć, ale mamy ten sam cel: uczyć się bądź nauczać.

Odzywaj się
Dziel się swoją opinią na temat Cypris. Powiedz nam co myślisz. Pomóż nam ulepszyć społeczność dla Ciebie. Twoje opinie to to co czyni Cypris tak wspaniałym. Twoja opinia znaczy najwięcej. Pomagaj innym w kreowaniu ich opinii wraz z uczniem/nauczycielem. Informujcie o błędach, a także o sukcesach.

Bądź Aktywny
Mów. Rozmwawiaj. Zadawaj pytania. Powiedz cokolwiek. Nie jesteśmy biernymi uczniami, ale aktywnymi! Żeby się rozwijać, musimy ćwiczyć. Aby ćwiczyć musimy uczestniczyć. Żeby uczestniczyć musimy MÓWIĆ! Mniej pisania na czacie, a więcej używania czatu głosowego. Jesteśmy tu po to by pomóc naszym członkom rozwinąć ich zdolności do komunikacji w języku angielskim.

 

————

Korzyści z dołaczenia do Cypris:

– To twój Dom do nauki języka angielskiego
– Pracujemy razem by stworzyć lepsze doświadczenie nauki
– Uczący się mogą rozmawiać z Native Speakerami lub osobami posługującymi się płynnie językiem angielskim
– Native Speakerzy mogą robić zajęcia, wydarzenia lub sesje czatu z uczącymi się
– Wszyscy cłonkowie mogą dowiedzieć się więcej o tym nowym środowisku nauczania

Poszukujemy nauczycieli oraz przyjaciół zainteresowanych pomocą ludziom w naucze języka angielskiego. Jezli masz chwilę wolnego czasu, bylibyśmy bardzo zobowiązani, gdybyś mógł być dostępny w tym czasie do czatu, wydarzeń lub też lekcji, jeśli tylko zechcesz.

Skontaktuj się z oficerami grupy w celu otrzymania dalszych informacji.

********************** WAŻNE ***********************
[REGUŁY] W celu utrzymania miłej i przyjaznej atmosfery do uczestnictwa i ćwiczenia języka angielskiego, prosimy naszych członków i gości o przestrzeganie poniższych reguł.

>> Absolutnie żadnego Griefingu* lub innej formy braku szacunku w stosunku do kogokolwiek! << (* Griefing -> nękanie, drażnienie innych osób w różny sposób)

Jeśli coś jest nieodpowiednie w przestrzeni nauczania, nie rób tego. Róznica w postępowaniu jest tu taka, że zostaniesz usunięty bez wizyty na dywaniku u dyrektora.

Jeśli nie jesteś przyjacielem danej osoby, prosimy nie używać broni, pułapek, skryptów bądź obiektów, które zmuszają awatara do zmiany miejsca, zmieniają jego wygląd lub go uszkadzają. Bądź miły dla otoczenia. To jest nasz dom.

1) Prosimy żadnej nagości – to po prostu głupio wygląda.
To jest społeczność nauki języka. Prosimy o odpowiedni ubiór. Zakaz nagości lub bycia topless, niezależnie czy jesteś mężczyzną, czy kobietą. Zbytnie pokazywanie skóry ciała również jest trakowane jako nagość, szczególnie podczas lekcji lub aktywności.

2) Konwersacje na tematy związane z religią, polityką oraz płcią są zabronione.

3) Zakaz wulgarnego bądź obraźliwego języka.
Groźby, klątwy, lub inny obraźliwy język jest czasami zabawny, ale zazwyczaj niepożądany. Preferujemy aby takie słowa NIGDY nie padały, gdyż nie są potrzebne i nie powinny być uzywane.

4) Bycie wampirem jest popularną aktywnością w Second Life i to nie nasza sprawa co robisz poza naszą grupą. Jednakże nie pozwalamy na żadne wampiryczne aktywności, w tym kąsanie, rekrutację na naszej ziemi lub w naszej grupie. Musisz także zdjąć swój wampiryczny HUD, kiedy przebywasz w Cypris Village, jesli takowy zwykle masz założony.

5) Żadnej nieautoryzowanej reklamy, sprzedaży lub lobbowania w Cypris.

6) Cypris Village jest miejscem publicznym. Prosimy nie używać żadnych kulek z pozami i animacji o charakterze seksualnym na ziemi lub w przestrzeni powietrznej Cypris. Także zwykłe animacje przytulania i całowania, mogą być zabawne dla Ciebie, ale dla innych, którzy przbyli tu na miłą rozmowę mogą być drażniące. Jeśli chcesz kameralnego miejsca, prosimy o znalezienie sobie prywatnego zakątka poza Cypris.

OTRZYMASZ OSTRZEŻENIE. JEŚLI STWIERDZIMY, ŻE NIE RESPEKTUJESZ GRUPY OTRZYMASZ NATYCHMIASTOWEGO BANA I JEŚLI ZAJDZIE KONIECZNOŚĆ, ZOSTANIE WYSŁANY RAPORT DO LINDEN LAB

Zabierz swoje obiekty, jesli coś rezowałeś i umyj ręce kiedy wchodzisz do domu. Korzystaj!

Dziękujemy za zrozumienie. Jesli masz jakikolwiek problem zgłoś się do jednego z oficerów.

= ZARZĄD =

Wymienieni tu oficerowie mają możliwość zapisywania członków do grupy, jak również do dawania bana. Prosimy skontkatować się z następującymi osobami, jesli masz jakiekolwiek pytanie lub problem odnośnie Cypris Village:

 

Mystie Slade
DukeVan Acker
Akiume
Power Chant

bottom of page